Štítky článku: •  

Řečené ‚manko‘ hlavy státu

Miloš Zeman se svým výrokem o ‚manku‘ pokoušel upozornit na to, že ruští agenti nejenom vyhodili sklad do vzduchu, ale že před tím také zavraždili dva naše občany a že odcizili větší množství zbraní a tak způsobili ‚manko‘.

Miloš Zeman promluvil za Českou republiku, a jelikož je podle Ústavy hlavou státu, co řekl, to by mělo být v zahraničí vnímáno jako oficiální stanovisko, ale doufejme, že už si i v zahraničí trochu zvykli na jeho ústavní svévoli.

Přesto se pokusme porozumět, co nám vlastně řekl, když tvrdil, že důvodem výbuchu, mohlo být ‚manko‘.

Samozřejmě ‚mankem‘ je vyloučeno, že by k výbuchu došlo neodbornou manipulací. Verzi o neodborné manipulaci se zabezpečeným materiálem u profesionálních specialistů se stejně nikdy nedalo věřit.

Tedy za prvé by mohli ‚manko‘ způsobit dva zaměstnanci firmy IMEX Vratislav Havránek a Luděk Petřík. Dovedete si představit, že by někdo chtěl zamaskovat ‚manko‘ sebevraždou ještě k tomu ve dvojici? To je taková hloupost, že tuto variantu můžeme určitě také vyloučit.

Za druhé by mohlo nastat ‚manko‘ v účetnictví firmy, které si způsobili majitelé firmy otec a syn Bernatíkovi sami sobě. To je také hloupost, pokud způsobí podnikatel ‚manko‘ sám sobě, jmenuje se to ztráta a prostě se odepíše, kvůli tomu není třeba si působit další škodu. A že by kvůli tomu poslal dva své zaměstnance na smrt, když by si mohl výbuch naplánovat tak, aby při tom nikdo nezahynul? To je tak velký nesmysl, že tuto variantu můžeme zcela jistě také vyloučit.

Zbývá tedy poslední třetí možnost, ‚manko‘, jinak řečeno odcizení velkého množství zbraní, které by pak chyběly v evidenci, musel způsobit někdo další zvenku. A ten někdo další si zbraně, výbušniny a střelivo naložil, odvezl, zmizel, a za nějakou řekněme třičtvrtěhodinu došlo k výbuchu. Pokud by během této doby byli pánové Vratislav Havránek a Luděk Petřík naživu, zcela jistě by za prvé protestovali proti násilného vytváření ‚manka‘ ve skladu, a pokud by byli naživu v době, kdy ve skladu začalo hořet, měli by dost času jedněmi nebo druhými otevřenými dveřmi utéct. Můžeme tedy dovozovat, že tyto dva pány zavraždil ten, kdo ‚manko‘ způsobil. A výbuchem zamaskoval nejenom ‚manko‘, ale i dvojnásobnou vraždu.

Zbývá odpovědět si na otázku, kdo to byl. Vzhledem k tomu, že víme, že se v tu dobu vyskytovalo na našem území až 8 ruských agentů z jednotky 29155, kteří měli o vrbětické zbraně zájem, a víme, že ti nejznámější dva, kteří to všechno připravili, už odjeli, zbývá na způsobení ‚manka‘ a na vraždu ještě 6 agentů. Jeden z nich byl vysoce postavený velitel, ten asi akci kontroloval z nějakého bezpečného úkrytu, zbývá jich pět. To by asi ke způsobení takového ‚manka‘ stačilo.

Miloš Zeman se svým výrokem o ‚manku‘ pokoušel upozornit na to, že ruští agenti nejenom vyhodili sklad do vzduchu, ale že před tím také zavraždili dva naše občany a že odcizili větší množství zbraní a tak způsobili ‚manko‘, což jsme doposud nevěděli. Je možné, že má ze svých nadstandardních vztahů s Ruskem více informací, než Policie. Ostatně s panem Bernatíkem společně navštívili Tádžikistán týden před druhým výbuchem, třeba se po cestě něco doslechl. Každopádně celý svět musí nyní i tuto Zemanovu variantu začít brát vážně jako vyšetřovací verzi. Je to stále ještě hlava státu.

 Autor: Jiří Payne

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 244 × | Prestiž Q1: 1,67

+4 plus Známkuj článek minus –8

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Spring

Verze "MANKO" pana prezidenta kulhá na obě nohy.
Výbuch měl zakrýt toto "manko" ale raději bych to nazval klasickou zlodějinou. Zkuste položit otázku celkem jednoduchou: kolik mělo být v době výbuchu ve skladech samopalů? Dle dostupných informací cca 10 000 ks vč. výrobních čísel. Kolik se nalezlo torz těchto samopalů? 500ks. Kde je zbytek? A neměla by se takto ptát pojišťovna? Protože na tomto podvodu NĚKDO vydělal dvakrát. A to nemluvě o těch dalších zbraních. Toto je jen špička ledovce. A kde se asi těmi zbraněmi dnes střílí?? A jestli si někdo myslí, že za tím jsou agenti RF, to možná ano, ale ne za tou rozkrádačkou. Souvisí to spíše s tou fabrikou vedle co patří občanu USA a RF leželo v žaludku, kam a komu se to, co se tam vyrábělo dodávalo. Po výbuchu fabrika již "nepracuje" resp. nedodává. A to bude asi ten hlavní důvod. Slovo tajné služby jsou opravdu tajné a hrají na 5 tahů dopředu. Co je zřejmé na první a druhý pohled, je ve finále stejně jinak a tak se mohu mýlit i já. Jsem si jistý jen jedním, že to co říkají média je prvoplánové a všechno je jinak.

5 | 0
gogo

Skladovaly se tam věci, které je zakázané držet. Obchodovalo se se zbraněmi tak, že nesouhlasily stavy papírové a reálné a nejspíš ani s tím, co bylo posvěceno státním orgánem.
Výbuch může vyřešit jak přítomnost toho, co tam být nemělo, tak toho, co tam být mělo, ale již nebylo.
Dá se vymyslet spousta scénářů, třeba i takový, ve kterém se tam připravovaly komponenty raket pro Palestince a jisté služby se to rozhodly deaktivovat na místě.

Ohledně autora .. pan Payne je známý bojovník proti svobodě slova, jehož legislativní počin nedávno oslavil výročí
https://nautilus2.wordpress.com/2021/05/10/10-5-je-taky-vyroci/

2 | 0

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top